Rockeři a metalisti všech zemí spojte se!!!!!!!!!!!!!!!

Březen 2011


Interview: ARAKAIN - Žijeme přítomností

16. března 2011 v 18:44 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
Pomalu se blíží ke třetímu křížku účinkování na domácí metalové scéně. Na patnáctém řadovém albu (nepočítám kompilace, best of a další) chtějí dokázat a podle uveřejněných kousků dokazují, že ještě nepatří do starého železa. Právě naopak. Hudba ARAKAIN se mění, podle hlavního tahouna kapely Jiřího Urbana sice v rámci stylu, přesto fanoušci v některých skladbách posun zaznamenají. ARAKAIN - to je jméno, které znají nejen fanoušci metalu, kapela, která každým albem i turné přitáhne masy. Připravte se na další vichr thrashových rifů, čitelné melodiky a síly, podtržené skvělým hlasem Honzy Toužimského. A hoďme do prachu dějin stále omílané téma Aleš Brichta, protože to je už zcela jiná kapitola. Jiří Urban, vpravdě nestor českého metalu, odpověděl na pár otázek. Jaké je nové album "Homo sapiens…?"

SLIPKNOT našli náhradu za Graye

13. března 2011 v 18:41 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
SLIPKNOT prozradili jméno muže, který na nadcházejících koncertech zastoupí zemřelého baskytaristu Paula Graye. A skalní fanouškům jmené Donnie Steele určitě nebude neznámé. Jde o jednoho ze zakládajících členů kapely, který ji však záhy opustil, údajně kvůli své křesťanské víře. "Raději, než říkat někomu úplně cizímu, bude lepší, když s námi bude hrát někdo z rodiny. Donnie a Paul byli velcí kamarádi, takže nás nenapadá, jak líp bychom mohli uctít Paulovu památku, než s někým, kdo byl při našem zrodu," komentovala rozhodnutí kapela.

Whitesnake - Love Will Set You Free

6. března 2011 v 13:33 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely klipy

SEPULTURA dokončila nahrávání novinky

4. března 2011 v 14:00 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
SEPULTURA dokončila nahrávání svého nového studiového alba, s níž jí pomáhal producent Roy Z (JUDAS PRIEST, Bruce Dickinson, ad.). Celkem kapela připravila třináct nových kousků, mezi nimi i cover verze "Firestarter" od THE PRODIGY a "Just One Fix" od MINISTRY. Obě budou patrně součástí dosud nespecifikovaných bonusových vydání. Název zatím album nemá, kapela však předesílá, že textově půjde o dosud nejosobnější počin, jaký kdy z tábora SEPULTURY vzešel. Vyjít by měl v průběhu května prostřednictvím Nuclear Blast.

SIX FEET UNDER posílili a makají na novince

2. března 2011 v 17:19 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Deathmetalisty SIX FEET UNDER před pár dny nečekaně opustili baskytarista Terry Butler a bubeník Greg Gall. Za bicí rychle naskočil Kevin Talley z DååTH, baskytara zůstává stále volná. Chris Barnes přesto ve své bandě přivítal novou posilu, Roba Arnolda z CHIMAIRY, který se tak stává druhým rytmickým kytaristou. "Nemůžu být šťastnější, s Kevinem i s Robem už pár měsíců pracujeme na nových skladbách. Tohle je ten nejtvrdší materiál, na jakém jsem dělal od dob ´The Bleeding´," rozplývá se Barnes s odkazem na album, na kterém se v roce 1994 podílel ještě jako frontman CANNIBAL CORPSE. "Je to pro mě čest, že mě povolal jeden z mých největších vzorů. SIX FEET UNDER a éra CANNIBAL CORPSE s Barnesem, to je hudba, která na mě měla během dospívání ohromný vliv," přidává slova chvály Arnold.