Rockeři a metalisti všech zemí spojte se!!!!!!!!!!!!!!!

Únor 2011

Pár zajímavých kousků

21. února 2011 v 19:26 | Levenka a Wolfíno |  Koláže,wallpapery a jiné
sg
sg
sg
sg

EUROPE plánují DVD

20. února 2011 v 10:00 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely info
EUROPE se chystají nahrát koncert, který odehrají 19. února v londýnském O2 Shepherd´s Bush Empire. Jde o druhý ze série koncertů britského turné Balls ´N´ Banners, které startuje o dva dny dřív v Glasgow. V říjnu pak záznam chtějí vydat na DVD a na Blu-Ray, jehož součástí budou také záběry ze zákulisí či ze zkoušek. A ač má být těžištěm setlistu poslední album "Last Look at Eden", EUROPE slibují, že nevynechají ani svá klasická alba z let osmdesátých.
e

Sebastian Bach míří do studia

19. února 2011 v 22:55 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely info
Někdejší frontman SKID ROW, Sebastian Bach, se v pondělí vypraví se svou kapelou do studia nahrát materiál, který bude jeho další sólovkou. Sestava se oproti předešlému albu "Angel Down" (2007) lehce proměnila. Největší zvědavost vzbuzuje nejčerstvější a taky nejmladší posila, teprve dvacetiletý kytarista Nick Sterling, který se už ve svých deseti letech objevil na jednom pódiu například s Alicem Cooperem. Na Bachově sólovce bude mít dostatek prostoru nejen pro hru, ale i jako autor. Spolu s kapelou míří do studia také producent Bob Marlette, který v minulosti spolupracoval například se SHINEDOWN, ATREYU či BLACK SABBATH. "Jsme naladěni na stejnou notu. Poslal jsem mu svých třináct demáčů a sedm z nich už je podle něj v podstatě použitelných," řekl na Marlettovu adresu Bach. Deska mu vyjde u italského labelu Frontiers Records, s nímž čerstvě podepsal několikaalbový kontrakt.
sb

Uriah Heep-Lady in black

6. února 2011 v 17:52 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely klipy

Albová bouře - únor 2011

4. února 2011 v 16:41 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
Ani tentokrát nebude účelem tohoto krátkého průvodního slova k únorové Albové bouři upozorňovat na alba velikánů, kteří mají dostatek prostoru na okolních stránkách, ale spíš vypíchnout skryté černé koně, kterým se tolik prostoru nedostává. A ani tentokrát za své tipy nemůžeme dát ruce do ohně. Nicméně únor nabízí hned několik nahrávek z žánru industriálního metalu, jehož fanoušci se mohou právem cítit poněkud ukřivděni, zmiňmě proto jak nové THE PROJECT HATE MCMXCIX, za nimiž stojí několik švédských harcovníků, tak finské TURMION KÄTILÖT, kteří by - soudě podle dřívějších alb - mohli oslovit i příznivce takových RAMMSTEIN či OOMPH! Kdo dá spíš než na chlad kovových riffů na intimní atmosféru "metalu při svíčkách", neměl by si nechat ujít novinku "Onyx" norsko-portugalské spolupráce AVA INFERI Rune Eriksena (ex-MAYHEM) a podmanivé Carmen Simões. A podřadíme-li ještě o jeden rychlostní stupeň - anebo raději dva - dostaneme se k veteránům drone scény EARTH a jejich novince "Angels of Darkness, Demons of Light I". A určitě nenechte bez povšimnutí ani pojem PRAXIS - ojedinělý projekt bez jasného žánrového zařazení, jehož pilířem je mimo jiné kytarista Buckethead, na svém novém albu i tentokrát představí několik lákavých hostů, například Serje Tankiana, Mika Pattona či Iggyho Popa. Tohle rozhodně prubněte!

Amon Amarth "War of the Gods"

3. února 2011 v 16:37 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely klipy

HammerFall vydají další album v květnu 2011

2. února 2011 v 14:30 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Švédští heavy metalisté HammerFall prozradili, že už za dva týdny obsadí nahrávací studio. Důvod bude každému asi vcelku jasný - je jím nahrání nástupce v roce 2009 vydaného alba "No Sacrifice, No Victory". Na novince se bude podílet nový producent Charlie Bauerfeind (Mötley Crüe, Scorpions ad.), datum vydání pak bylo stanoveno na 20. května 2011.

Podle kytaristy Oscara Dronjaka nový materiál nabízí čerstvý pohled na kapelu. Skladby si prý stále zachovávají ducha HammerFall, zároveň jsou však opět o kus dál v hudebním vývoji skupiny. Novinka je údajně více heavy a o trochu méně chytlavá.
hf


APOCALYPTICA – "Strong Enough"

1. února 2011 v 19:50 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely klipy