Rockeři a metalisti všech zemí spojte se!!!!!!!!!!!!!!!

Leden 2011

KISS plánují nástup do studia

31. ledna 2011 v 19:47 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely info
Tommy Thayer prozradil, že KISS se pravděpodobně v březnu vypraví do studia nahrávat své nové album. "Začínáme pracovat na nějakých nových skladbách, stejným způsobem jako naposledy v případě ´Sonic Boom´. Takže jen my sami, bez nějakého plánu a až budou napsané, odzkoušíme je a nahrajeme. Takhle nám to vyhovuje," prozradil kytarista na letošním veletrhu NAMM. A stejně jako "Sonic Boom" i novinku bude produkovat Paul Stanley. "Paul ví líp než kdokoliv jiný jak má deska KISS znít," konstatoval Thayer. A jak odhadl, album by mohlo vyjít ještě letos.
k


WITHIN TEMPTATION uvolnili první singl

25. ledna 2011 v 15:50 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Holandští WITHIN TEMPTATION by svou novinku "Unforgiven" měli vydat koncem března. Dvanáct skladeb, které nabídne, bude - jak už kapela dříve informovala - inspirováno komiksy Stevena O´Connella a podle kytaristy Roberta Westerholta se kapela odklonila od zvuku svých předešlých alb. Jako první měl včera svou rádiovou premiéru singl "Faster", který si prostřednictvím youtube můžete poslechnout níže. Je opravdu tak jiný? Nezapomeňte ho náležitě okomentovat, ať víme, jak se vám líbí!
wt

AVANTASIA na DVD

22. ledna 2011 v 17:47 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info

Fanoušci metalové opery AVANTASIA by se měli těšit na začátek března, na kdy Tobias Sammet plánuje vydání doubleDVD "The Flying Opera - Around the World in 20 Days". To bude zachycovat první turné projektu, který pan kapelník zorganizoval v roce 2008 a během měsíce odehrál třináct koncertů na třech světových kontinentech. Čeští fanoušci tehdy mohli být svědky jedinečné show ve Vizovicích a právě koncert z Masters of Rock bude spolu se záznamem z Wackenu základem prvního z disků. Druhý disk pak nabídne dokumentární snímek, který fanouškům umožní nahlédnout do zákulisí. Materiál bude k mání jako samostatné doubleDVD, samostatné doubleCD anebo jako limitovaný komplet.
a


LEAVE´S EYES - Detaily k novince

20. ledna 2011 v 18:08 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
LEAVE´S EYES představili obal svého nového alba "Meredead", které jim vyjde 22. dubna. "Ten název je takovým novotvarem, se kterým jsem přišla, a znamená něco jako ´Zemřelý v moři´ či ´Vražedné moře´," vysvětluje zpěvačka Liv Kristine, která se i tentokrát rozhodla několik skladeb nazpívat ve své rodné norštině.
le
"Některé skladby vycházejí ze severských tradic, takže si to žádaly." Jak už jsme si ale u LEAVE´S EYES zvykli, i novinka bude multilinguální a Liv slibuje, že celkem na ní zpívá pěti jazyky. Personálně se na desce poprvé v řadách kapely představí kytarista Sander van der Meer a bubeník Roland Navratil, které v loňském roce kapelník Alexander Krull naverboval rovněž do ATROCITY.

le

Mrkněte na obal novinky CAVALERA CONSPIRACY

13. ledna 2011 v 15:15 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Bratři Cavalerovi zveřejnili přebal druhého alba svého projektu CAVALERA CONSPIRACY "Blunt Force Trauma", jehož vydání je ohlášeno na 29. března. Kdo jste barvoslepí, dejte pozor, ať si znovu nekoupíte debut, pánové si s přebalem totiž příliš práce nedali. Stejně jako prvotinu i novinku kapele produkoval dlouholetý kamarád a spolupracovník Logan Mader, který svého času drhnul struny i v Maxových SOULFLY. Jako host se na desce v jedné z jedenácti skladeb objeví frontman AGNOSTIC FRONT Roger Miret. O povaze materiálu má Max jasno: "Ta deska je vážně ostrá! V porovnání s ní bude znít debut jako pop music!"
cc

MetalGate Czech Death Fest OpenAir 2011

10. ledna 2011 v 19:12 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
MetalGate a česká death metalová stálice, formace TORTHARRY, s velkou radostí představují nejnovější společný projekt, unikátní fůzi letních metalových festivalů MetalGate OpenAir a Czech Death Fest. Obě dříve samostatné akce si byly svým formátem a zaměřením primárně na českou metalovou scénu velmi podobné, a tudíž se jejich sjednocení přímo nabízelo. A tak se i stalo. Na podzim 2010 se oba pořadatelské subjekty dohodly na společném postupu a to, co bylo do té doby v rovině teoretických úvah, začalo dostávat konkrétních obrysy. 
rch

Kabát - Banditi di Praga

5. ledna 2011 v 0:37 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely klipy