Rockeři a metalisti všech zemí spojte se!!!!!!!!!!!!!!!

Prosinec 2010

Šťastný Nový ro(c)k

31. prosince 2010 v 10:00 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
pf

URIAH HEEP makají (nejen) na novince

29. prosince 2010 v 16:39 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely info
URIAH HEEP v době adventu zamířili do studia a začali nahrávat nástupce posledního řadového alba "Wake the Sleeper" (2008), kterého by chtěli vydat už příští rok. Rozchystané je také vydání živáku "Official Bootleg Volume II - Live in Budapest, Hungary 2010", který bude obsahovat záznam koncertu z letošního května, odehraného v budapešťské Petöfi Hall. "Půjde o jeden z mnoha živáků, které URIAH HEEP hodlají v budoucnu vydat. Chystáme celou sérii z vystoupení po celém světě. Ty nahrávky jsou v pravém slova smyslu oficiální bootlegy, protože zachycují náš výkon přesně tak, jak se odehrál, bez jakýchkoliv dalších úprav," slibuje kapela.
uh

Šťastné a Metalové

18. prosince 2010 v 19:25 | Levenka a Wolfíno |  Koláže,wallpapery a jiné
mch

Max Cavalera

15. prosince 2010 v 23:24 | Levenka a Wolfíno |  Koláže,wallpapery a jiné
mc

Chickenfoot

11. prosince 2010 v 15:35 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely fota
ch

Cradle of Filth- Devil Woman

3. prosince 2010 v 21:03 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely klipy

ARAKAIN chystají desku a vyrážejí na turné

2. prosince 2010 v 12:02 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Již na nejbližších koncertech podzimního turné nabídnou ARAKAIN ochutnávku nové skladby "Homo Sapiens" z právě připravované desky. Během podzimu se do koncertního programu chystá ještě zařazení další novinky. Skladby z CD, které má vyjít na jaře následujícího roku, tak budou k slyšení už nyní, a to přímo live v rámci jednotlivých koncertů. Hudbu i text k písni Homo Sapiens složil kytarista a zakládající člen kapely Jiří Urban. "Je to klasická rychlá riffová věc, kde se ale nezapomíná na melodii. V textu jsme se dotkli často omílaného vztahu člověka k Zemi a svému prostředí, ale moralizovat si za cíl rozhodně neklademe. Zároveň myslím, že můžu prozradit, že to bude i píseň titulní, protože nové CD bude o člověku a jeho postoji k okolí a jeho vlastnostech. Uvidíme, s jakým ohlasem se skladba už teď na koncertech setká," říká k písni Urban. Reakce fanoušků pak budou pro ARAKAIN stěžejní. Kapela tak získá žádanou zpětnou vazbu a možnost případných úprav před tím než se skladby dostanou přímo na CD.
a
Nejbližší koncerty:
3.12. Pačejov (KT), KD
4.12. Horšovský Týn (DO), Hotel Šumava
6.12. Brno, Melodka
9.12. Praha, Exit Chmelnice
11.12.Radnice (RO), KD
17.12. Dolní Němčice u Dačic, KD

Albová bouře - prosinec 2010

1. prosince 2010 v 18:04 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
Pomineme-li kvanta bezvýznamných mainstreamových výběrovek, kterými se jejich vydavatelé snaží tradičně v časech předvánočních zpeněžit opojnou sváteční štědrost, seznam hudebních novinek, které se v prosinci dostávají na trh, se nám notně zúží. Navíc jména světových kvalit v něm absentují. Výjimkou může být jubilejní dvacátá studiovka MOTÖRHEAD "The Wörld Is Yours", ze které se však 14. prosince budou moci těšit fanoušci pouze ve Velké Británii, kde vyjde jako součást speciálního tematického čísla magazínu Classic Rock. Ačkoliv jde o takovou událost, že stojí za to zvážit, jestli se nevyplatí dát si tu práci a zkusit vykoumat, jak jej dostat i do české poštovní schránky. Stejně jako Lemmy ani Al Jourgensen ještě neřekl své poslední slovo. Než se však ozve se zbrusunovým projektem BUCK SATAN AND THE 666 SHOOTERS, rozšiřuje diskografii MINISTRY o placku nepříliš nápaditě nazvanou "Undercover". Jaká je kolekce nových verzí vlastních i cizích skladeb, napoví recenze Michala Jakubíka o pár stránek dál. A zajímavý může být i počin finských HIM "SWRMXS", který není ničím jiným, než zremixovaným posledním albem "Screamworks: Love in Theory and Practice". Nejspíš nic pro příznivce tvrdých žánrů, ale je třeba ocenit přinejmenším důvtipně zpracovaný obal. Fanoušci pravověrného hard rocku by si měli pohlídat s čím se vytasí norští veteráni TNT, jejichž britský zpěvák Tony Mills koncem srpna prodělal infarkt. Ani tato událost však kapelu neohrozila v tom, aby pokračovala ve své již takřka třicetileté kariéře. Úplně nejštědřejší ale bude Ježíšek k příznivcům powermetalových rychlíků a majestátných refrénů. Své novinky totiž na prosinec chystají švédští AXENSTAR, Španělé DARK MOOR či nenápadní Italové THE DOGMA, tedy kapely, které po první powermetalové lize celou svou kariéru spíš jen tak pošilhávají. Takže jak se říká ve sportu - nemají co ztratit, mohou jedině překvapit. Držme palce. Ale nejen jim. Ať pod stromečkem dárků o rozměrech 14 x 12 cm najdete co nejvíce!