Rockeři a metalisti všech zemí spojte se!!!!!!!!!!!!!!!

Listopad 2010

CHILDREN OF BODOM - Navždy utržení ze řetezu

30. listopadu 2010 v 13:46 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Fanoušci finských pařmenů CHILDREN OF BODOM, vyhlížejte březen. Osmého dne tohoto měsíce totiž kapela kolem zázračného dítěte Alexiho Laiha vydá svou novinku pojmenovanou "Relentless Reckless Forever". Celkem sedmou studiovku chlapům produkoval ve finských Petrax Studios americký producent Matt Hyde, který má za sebou kromě jiného například práci na albech SLAYER či MONSTER MAGNET. "Na téhle desce jsme se opravdu tvrdě nadřeli. Pro mě nahrávání znamenalo v podstatě šest týdnů beze spánku," svěřuje se Alexi. "Ale byli jsme odhodláni nahrát to nejlepší album CHILDREN OF BODOM, takže jsme byli ochotni podstoupit cokoliv bylo třeba. Matt nás kopal do prdelí čtyřiadvacet hodin denně sedm dní v týdnu, výsledek je tedy o to lepší," hodnotí přínos zkušeného producenta nevyzpytatelný kapelník.
chob

Albová bouře - listopad 2010

29. listopadu 2010 v 18:50 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
Kromě nové várky CD nosičů míří v listopadu na pulty obchodů také několik DVD, jež by oku rockerovu neměla uniknout. Zatímco jejich frontman stále bojuje v nemocnici, neznabohům BEHEMOTH vyjde 9. listopadu další nástavba jejich kacířského evengelia, DVD "Evangelia Heretika". Třídiskový set zachycující kapelu ve vrcholné formě na koncertech ve Varšavě a Paříži by neměl uniknout nikomu, kdo doma vytápí písmem svatým. Velkolepou podívanou by měl být také komplet "25 Years in Rock", kterým se za svou kariérou ohlíží metalová královna Doro Pesch. O významu, jaký tato blonďatá dračice pro tvrdě rockovou scénu měla a stále má, svědčí kromě jiného výčet hostů, kteří se na její oslavu před dvěma lety dostavili s gratulací a přispěli tak k neopakovatelné atmosféře a vzniku několika parádních duetů či hostovaček. Více najdete v sekci Actual o nějakou tu stránku nazpět. Stejně tak o DVD "Neon Nights", které je pomyslnou tečkou nejen za existencí jedné kapely, ale především pak za životem a kariérou zpěváka, jemuž už začali stavět sochy. Pochopitelně mám na mysli Ronnieho Jamese Dia. A jako tečku za jednou érou můžeme chápat také DVD "Live in Houston", jímž VELVET REVOLVER 16. listopadu udělají tlustou čáru za léty strávenými se Scottem Weilandem.
Co se týče alb, těmi nejsledovanějšími v měsíci listopadu jsou nepochybně novinky CRADLE OF FILTH - pro milovníky tvrdších žánrů - a MY CHEMICAL ROMANCE - pro všechny, kdo se na tyto talentované chlapíky dokážou dívat i bez ohrnutého nosu. Především pamětníci, kteří zvládnou přiřadit bez váhání interpreta k albům jako "Piece of Time", "Unquestionable Presence" či "Elements", jistě budou s nemalým očekáváním hledět k 8. listopadu, kdy vyjde po sedmnácti letech nové album průkopníků technického death metalu a jeho jazzových fůzí ATHEIST. Radovat se mohou také příznivci plnokrevného "true metalu", respektive fanoušci MANOWAR. A to i ti, kterým se kapela za poslední roky svou hudbou i prezentací znechutila. Mezitím, co se Mr. Joey DeMaio věnuje papírování, dá o sobě už podruhé vědět jeho někdejší spoluhráč Ross the Boss. Novinka jeho formace "Hailstorm" vychází už 1. listopadu. Zcela v tichosti, bez jakéhokoliv humbuku (čili proma), připravili své nové album také pánové Cornelius a Lazare, sjednoceni již patnáct let pod jménem SOLEFALD. A jelikož tihle dva takřka vždy přicházejí s něčím neotřelým, upozorním alespoň na tomto místě, že jejich "Norrøn Livskunst" by mělo vyjít 15. listopadu. A ještě bych rád vypíchl desku, kterou už stahovači mohou rok a půl poslouchat, nicméně do Evropy se oficiální cestou dostává v distribuci Napalm Records až teď - "Heaven is Gone" od SEVENTH VOID, původně zamýšleného projektu, který se v budoucnosti dost možná v důsledku tragických událostí stane regulérní kapelou. Vznikl totiž z iniciativy Kennyho Hickeyho a Johnna Kellyho, tedy dvou členů TYPE 0 NEGATIVE…

HAMMERFALL míří do studia

28. listopadu 2010 v 15:00 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
HAMMERFALL se rozhodli strávit část adventu ve studiu a za dva týdny začnou nahrávat nástupce loňské fošny "No Sacrifice, No Victory". Skladby už má kapela připravné. "Jsou jednoznačně tvrdší a méně přímočaré, než nahrávky na našich předchozích albech. Zároveň zůstávají věrné tomu, o čem heavy metal podle nás je," naznačuje kytarista a vrchní skladatel Oscar Dronjak. Po čtyřech albech produkovaných heavymetalovým guru Charlie Bauerfeindem se HAMMERFALL rozhodli pro změnu na postu producenta a oslovili Jamese Michaela, který v nedávné době produkoval například alba MÖTLEY CRÜE, SCORPIONS anebo MEAT LOAFA. "Desky MÖTLEY CRÜE, na kterých dělal, jsou výtečné a směle se mohou rovnat s jejich alby z let osmdesátých," pochvaluje si Dronjak. "Když jsme začali před osmi lety spolupracovat s Charliem, podařilo se nám znovu ustanovit náš sound, věřím, že něčeho podobného se dočkáme i teď s Jamesem."
h

Black Label Society

27. listopadu 2010 v 18:30 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely fota
bls

Podrobnosti k novince bratrů Cavalerů

17. listopadu 2010 v 21:48 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Igor a Max Cavalerovi už mají novinku svého sourozeneckého projektu CAVALERA CONSPIRACY připravenou delší dobu. Konečně však fanouškům prozradili také její název a odtajnili seznam skladeb. Jedenáctiskladbová fošna, jež vyjde v březnu příštího roku, ponese název "Blunt Force Trauma". Stejně jako debut, tak i novinku bráchům pomáhal produkovat a mixovat Logan Mader.
cc

Tracklist:
01. Warlord
02. Torture
03. Lynch Mob
04. Killing Inside
05. Thrasher
06. I Speak Hate
07. Target
08. Genghis Khan
09. Burn Waco
10. Rasputin
11. Blunt Force Trauma


Sebastian Bach

11. listopadu 2010 v 18:10 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely fota
s
s
s
s
s