Rockeři a metalisti všech zemí spojte se!!!!!!!!!!!!!!!

Září 2010

HEAVEN & HELL: "Neon Nights – Live At Wacken"

27. září 2010 v 12:16 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
30. července 2009 si HEAVEN & HELL zahráli na pódiu proslulého německého festivalu Wacken jako součást jejich turné k podpoře aktuální desky "The Devil You Know". Nikdo nemohl tušit, že to bude poslední zaznamenané vystoupení Ronnieho Jamesa Dia před jeho nešťastnou smrtí v květnu 2010, kdy podlehl rakovině žaludku. HEAVEN & HELL byli ve fantastické formě, kromě klasických hitů z éry Black Sabbath zahráli i skladby z nové desky. Jedná se vskutku o úctyhodnou poctu jednomu z nejlepších hlasů v historii metalové scény. CD vyjde 15. listopadu.
dio
HEAVEN & HELL  - "Neon Nights - Live At Wacken "

1) Mob Rules

2) Children Of The Sea
3) I
4) Bible Black
5) Time Machine
6) Fear
7) Falling Off The Edge Of The World
8) Follow The Tears
9) Die Young
10) Heaven And Hell
11) Neon Knights

KAMELOT - March Of Mephisto

23. září 2010 v 17:53 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely klipy

Megakoncert metalových legend konečně na DVD

23. září 2010 v 17:46 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
V červnu letošního roku se v bulharském hlavním městě Sofii uskutečnil naprosto ojedinělý koncert. V rámci Sonisphere festivalu se na jednom pódiu sešly čtyři metalové legendy - METALLICA, SLAYER, MEGADETH a ANTHRAX.

Pro ty, kdo se této velké události nemohli zúčastnit, či se jí zúčastnili v jiné zemi a chtěli by si připomenout atmosféru, je zde nyní vycházející DVD a Blu-Ray záznam nazvaný "The Big Four Live From Sofia".


Na dvou DVD potěší fanoušky nejen záznam z vystoupení všech čtyř kapel, samozřejmě v nezkrácené verzi, ale i mnoho záběrů ze zákulisí a exkluzivní rozhovory. Ti náročnější zajisté nepohrdnou "super deluxe" boxem. Ten obsahuje navíc pět CD s kompletním záznamem kapel, speciální booklet, plakát, fotky kapel a čtyři speciální trsátka.


DVD i Blu-Ray edice "The Big Four Live From Sofia" bude ke koupi od 25. října.
b4

Tři dekády s BON JOVI

20. září 2010 v 18:10 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely zajímavosti
Kdo by si chtěl nostalgicky zavzpomínat na staré dobré devadesátky, může si pořídit výběrové album BON JOVI nazvané prozaicky "Greatest Hits". Nejzásadnější hity této party z New Jersey, mezi kterými najdeme pecky jako "Livin' On A Prayer", "Always" nebo "It's My Life", doplní i zbrusu nový materiál. Celkem se fanoušci mohou těšit na čtyři nové písně, jež vznikly speciálně pro toto album. První vlaštovkou je novinka "What Do You Got?", právě atakující česká rádia. "Všechny písně této desky jsou prověřené časem a i přesto, že se spíše díváme do budoucna, stále nám dávají vzpomenout na to, odkud jsme," prohlásil frontman kapely Jon Bon Jovi. Deska "Greatest Hits" vyjde jak v jednodiskové verzi, která bude obsahovat šestnáct songů, tak i jako dvojalbum. Dvoudisková verze přinese celkem třicet písní a budou na ní obsaženy i další klasické hity jako "Blaze Of Glory," "Blood On Blood", "These Days" nebo "Keep The Faith". Ke koupi bude deska od 5. listopadu.
bj

Deep Purple - 27.10.2010 19:00 - Olomouc, Zimní stadion

15. září 2010 v 14:43 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely info
DEEP PURPLE je pojmem, a to nejen v ranku rocku či hard-rocku. Je to pojem sám o sobě a i úplný neználek ve světě hudby ví, o koho jde. DEEP PURPLE přežili zdánlivě nekonečnou sérii změn v sestavě a dramatické hudební posuny od grandiózního progresivního rocku až k uši rvoucímu heavy metalu a zpět, až se vyvinuli v opravdovou instituci a živoucí legendu britského hard-rocku. V minulosti byli zapsáni i do Guinessovy knihy rekordů jako nejhlasitější kapela světa. Jejich neustálý kolotoč v sestavě nastartoval hudební kariéru nejednomu slavnému umělci, např. Ritchie Blackmoora, Davida Coverdalea či Iana Gilliana. Přes všechny těžkosti, které zákonitě po dlouhodobějším pobytu na vrcholu rockové slávy přicházejí,
DEEP PURPLE přežili a s pompou a lehkostí se vrací za svými věrnými fanoušky i v dalším, 21. století! Hrají v pohodě, s radostí a rozdávají svým uměním moudrost a nadšení. A pozor! DEEP PURPLE se opět vydávají na šňůru! Chystají zatím několik koncertů potvrzených ve 12 zemích světa 3 kontinentů! Česká Republika má tedy další, možná už jednu z posledních možností užít si jejich nezapomenutelnou show naživo! Comeback DEEP PURPLE se uskutečnil až v roce 1984, kdy se dala dohromady neslavnější sestava kapely a vzniklo vynikající album "Perfect Strangers". Úspěšné světové turné jejich návrat potvrdilo. Znovuobnovená sláva přinesla i další krize uvnitř kapely a na místo Iana Gillana se opět staví nový zpěvák - Joe Lynn Turner. V roce 1993 se však na počest 25 výročí kapely vrací Gillian. Krátce nato odchází z kapely definitivně Blackmoore. Na post kytaristy je angažován mladý američan Steve Morse, který se stává hnacím motorem kapely. Dodává kapele energii, inspiraci a chuť do hraní a vznikají jedny z nejlepších alb kapely "Purpendicular" a "Abandon".
V roce 2002 změna na postu klávesisty, odchází dlouholetý člen Jon Lord a nastupuje Don Airey. Vycházejí další výborné desky "Bananas" (2003) a "Rapture Of The Deep" (2005). DEEP PURPLE dnes, to je silný, odvážný, ohnivý, vášnivý, ale přesto uvolněný hard- rock vyznačující se dokonalou virtuozitou
jednotlivých členů! Chyťte jejich vlnu a nenechte si je ujít! Bude to nádhera!
Koncert pořádají Petarda Production a.s., ve spolupráci s Live Nation a agenturou Pragokoncert
dp

OPETH a jejich magická noc

13. září 2010 v 19:23 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
Ke svému dvacátému výročí si švédští progresivní metalisté OPETH nadělili nové DVD. Jedná se o jejich třetí živou nahrávku. A čím, že bude zajímavá tato? Jde o dubnový koncert z Londýna z proslulé The Royal Albert Hall a obsahuje hned dva koncertní sety. Ten první rozhodně potěší příznivce desky "Black Water Park", neboť ji zde máte možnost slyšet v celé své kráse. Druhý set obsahuje průřez všemi ostatními deskami, každá je tam zastoupena v podobě jedné skladby. Jak řekl zpěvák a kytarista Mikael Åkerfeld, OPETH prožili při hraní v The Royal Albert Hall magickou noc. "Splnil jsem si sen, máme to vše zaznamenané a z našich živých nahrávek je tato mou nejoblíbenější. Nemohu přestat myslet na to, kolik fantastických umělců tu za ta léta hrálo. Když se na to dívám zpětně, je to pro mne opožděný dárek k narozeninám.". Nahrávka vyjde v limitované edici na čtyřech vinylech s exkluzivním artworkem, v pětidiskové edici tvořené dvěma DVD a třemi CD, či dvěma DVD se spoustou bonusů.Více informací najdete v tištěnm vydání Sparku 09/2010
o

Festival Winter Metal Attack

11. září 2010 v 14:00 | Levenka a Wolfíno |  Nezařazeno
Začátkem ledna 2011 se uskuteční již tradiční festival WINTER METAL ATTACK. Pátý ročník tohoto pražského festivalu přináší zejména jednu zásadní změnu, bude dvoudenní. Festival se uskuteční ve dnech 14.-15.1.2011 v prostorách klubu EXIT Chmelnice.

Mezi tahouny festivalu se letos zařadí mimopražské kapely TORTHARRY či F.O.B., pražské stálice BELLIGERENCE a MINDWORK či naděje českého folk metalu CRUADALACH. Celkem festival nabídne 11 vystupujících.
m

Jak si bužírují GUNS N´ ROSES

10. září 2010 v 13:00 | Levenka a Wolfíno |  Rockové kapely zajímavosti
GUNS N´ ROSES vystoupí 27. září v Praze. Zajímá vás, jak to bude vypadat v zákulisí? Tak čtěte. Organizátoři bělehradského koncertu, kde kapela vystoupí o čtyři dny dříve, zveřejnili tzv. rider, tedy seznam Axlových požadavků na to, co v jeho šatně nesmí chybět. Pokud jde o zázemí, Axlova šatna musí být vymalována do černa a nesmí v ní chybět postel, pohovka, stolek, koberec a šest lamp. Frontman zároveň trvá na tom, aby interiér zdobilo celkem 36 růží - 18 červených a 18 bílých. Neobejde se bez černých ubrousků, mixéru, odšťavňovače, konve na čaj, papírových kapesníků, 18 sklenic na víno a šampaňské, 15 štamprlí, 40 kelímků, 6 sad příborů, 2 otevíráků a vývrtky ani bez 3 nožů.
gnr

HELLOWEEN zveřejnili obal novinky

9. září 2010 v 15:33 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
HELLOWEEN by měli koncem října vydat nové album "7 Sinners". Z dvaceti připravených songů už mají nejspíš vybrány ty nejlepší, žádné větší podrobnosti však zatím neprozradili. Baskytarista Markus Grosskopf alespoň dříve ujistil: "Pro všechny ty, kterým se zdála naše speciální výběrovka ´Unarmed´ příliš mírná a uhlazená, mám dobrou zprávu. Novinka vás napálí přímo do obličeje. Bude hodně tvrdá a ponese se v duchu klasických HELLOWEEN. Některé skladby jsou hodně hymnické a jdou na sílu, další obsahují ty nejrychlejší kopáky, jaké kdy Dani hrál." Nejčerstvěji Němci zveřejnili obal desky:
h

Cradle of Filth - zveřejněna píseň z nového CD

7. září 2010 v 18:36 | Levenka a Wolfíno |  Metalové kapely info
cof
Notoricky známí angličanéCradle of Filth zveřejnili první píseň z očekávaného alba Darkly, Darkly, Venus Aversa. Tato skladba se jmenuje Lilith Immaculate. Novinku, která by se měla objevit na pultech v listopadu, si však kapela připravuje sama ve spolupráci s Peaceville Records (Darkthrone, Katatonia, My Dying Bride, Bloodbath, Gallhammer atd.) CoF se taktéž rozhodli představit obal nového CD.